סימנים המרמזים על כך שאתם צריכים ליווי מקצועי

נעים מאוד להכיר

קוראים לי יקיר נס, מהצפון ומכור לכושר.
 
בשנים שחלפו הספקתי לזכות 4 פעמים בתואר הנחשק “מר ישראל” גם קטגורית נוער וגם בוגרים, בשנה האחרונה החלטתי שלא מספיק לי לשנות רק את הגוף שלי, ואני מתחיל לאמן גם אנשים אחרים.

לחבילות כושר

מתאמנים רבים בתחילת דרכם אינם מבינים את חשיבות הליווי המקצועי בתהליך שלהם.

חלקם מתחילים את התהליך לבד אחרי שדיברו עם חבר קרוב והתפעלו מהתוצאות שהחבר הגיע אליהן, או אחרי שחקרו קצת באינטרנט, אך האם הדרך הזו חכמה ונכונה?

כמו כל דבר בחיים, כאשר מדובר בתהליך שבו אנו משנים את הגוף שלנו רצוי שהוא ילווה עם איש/אשת מקצוע בעלי ידע וניסיון שידעו להדריך אותנו, בעצם לחסוך לנו “כאבי ראש”.

לקחת את שירותיו של איש מקצוע הוא עניין חשוב מאוד גם כשנדמה לנו שאנחנו יודעים בדיוק מה לעשות ואיך להתנהל בתהליך. חשוב לא לוותר על ליווי מקצועי.

במידה ובכל זאת בחרתם להתחיל תהליך לבד ישנם כמה סימנים שאם אתם נתקלים בהם יתכן ותצטרכו לשנות את הגישה ולהבין שאולי כדאי להיעזר באיש מקצוע:

  1. אין תוצאות – אתם לא מתקדמים ונמצאים באותו מקום מבחינה פיזיולוגית הרבה זמן, לדוגמה: לא מצליחים לרדת במשקל או להתקדם במשקלי עבודה.
  2. עבודה בגישה של “הכל או כלום” – כלומר גישה קיצונית, לרוב הגישה הזאת לא תחזיק הרבה זמן  ואתם תמצאו את עצמכם מיואשים וחסרי הבנה מה אתם עושים לא נכון.
  3. הופעת בעיות רפואיות – הפסקת מחזור, הפרעות בשינה, הרגשת חולשה ועייפות מתמדת, פציעה פיזיולוגית כלשהי.
  4. איבוד מוטיבציה – המוטיבציה להמשך בתוכנית התזונה או האימונים יורדת וכבר לא מוצאים בכך הנאה כמו בעבר – כלומר מבצעים את התהליך “בכוח” כי הגישה היא שחייב.
  5. הענשה עצמית – מענישים את עצמכם כי קרה והיה יום בו לא הצלחתם לתת 100% מעצמכם. בתהליך ייתכן ויהיו ימים לא מושלמים מכל הבחינות, כמו גם בחיים, זהו עניין טבעי ואין סיבה להעניש את עצמכם על כך (לדוגמה: להחסיר באוכל או להתאמן יותר).
  6. אימונים ארוכים מדי – מגיעים לחדר כושר ומבצעים אימון שאורך קרוב לשעתיים, עוברים ממכשיר אחד לאחר ולא באמת מבינים מה אתם עושים בחדר הכושר.

לסיכום, במידה ואתם מרגישים הזדהות עם אחד או יותר מהסעיפים הללו אל תתביישו ותפנו לאיש מקצוע שיעשה לכם סדר בראש, ילמד אתכם כיצד להתנהל, יקל על התהליך שלכם ובנוסף תרכשו ממנו ידע נוסף.

לכל שאלה או התייעצות בנוגע לתחרויות בפיתוח גוף,

זמין עבורכם\ן תמיד- יקיר נס, מר ישראל בפיתוח גוף 4 פעמים.

חייגו: 050-669-3588

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים!

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
עגלת קניות