גליל עיסוי – שימושו ויתרונותיו

נעים מאוד להכיר

קוראים לי יקיר נס, מהצפון ומכור לכושר.
 
בשנים שחלפו הספקתי לזכות 4 פעמים בתואר הנחשק “מר ישראל” גם קטגורית נוער וגם בוגרים, בשנה האחרונה החלטתי שלא מספיק לי לשנות רק את הגוף שלי, ואני מתחיל לאמן גם אנשים אחרים.

לחבילות כושר

בשנים האחרונות גליל עיסוי הפך להיות כלי עזר פופולרי שמתאמנים ומטפלים בתחומים שונים נעזרים בו. לגביו נאמרו יתרונות רבים, ביניהם- שיפור בגמישות, שיפור בטווח התנועה, בביצועים בחדר הכושר, שיפור התאוששות והפחתת “דומס” (כאבי שרירים מאוחרים).

אך האם זה נכון? ומה בעצם תפקידו של גליל העיסוי ?

ובכן כשמו כן הוא, הגליל נועד למטרת עיסוי עצמי – בין אם אתם ספורטאים, מתאמנים או מטפלים שנעזרים בו בטיפולים.  את הגליל אפשר למצוא בחדר הכושר וכנראה שגם יצא לכם להיתקל ברשתות החברתיות בסרטון או תמונה של אדם המשתמש בגליל.

מה המחקרים מראים?

המחקרים מראים כי לא נמצא קשר בין שימוש בגליל העיסוי לבין שיפור ביצועים, אך גם לא נמצא כי הוא פוגע בהם – כלומר אין יתרון ואין חסרון, אז במידה והסיבה שלכם לשימוש בגליל היא למטרת שיפור ביצועים כנראה שאתם מבזבזים את זמנכם וזה לא יתרום למטרה שלכם.

מבחינת פציעות – גליל העיסוי ככל הנראה הוא לא מה שימנע ממנו להיפצע, כפי שאנחנו יודעים פציעה זה עניין שלא ניתן לחזות, אבל מה שכן, אפשר להימנע מלהגיע לפציעות על ידי ניהול עומסים בתוכנית שלנו. לדאוג להתאוששות, תזונה נכונה עם דגש בצריכת חלבון, לדאוג לשעות שינה מספיקות ועוד. גם כאן במידה וגליל העיסוי הוא למטרת מניעת פציעות השימוש בו הוא בזבוז זמן.

בדומה לפציעות, גם מבחינת התאוששות גליל העיסוי לא הראה כי הוא משפיע לחיוב או לשלילה. על מנת להתאושש נדאג להתאוששות מספקת ע”י שינה טובה, אכילה נכונה, ניהול עומסים נכון וכו’.

מבחינת שיפור בטווחי התנועה, נמצא כי קיים קשר בין שימוש בגליל העיסוי לבין שיפור בטווחי התנועה, המחקרים לא מראים שיפור משמעותי, אך הוא קיים.

ככל הנראה שימוש לאורך זמן קצר יספיק ולא נצטרך מעבר לכך. כלומר, אין צורך לעבוד 15-30 דקות עם גליל העיסוי על מנת לשפר את טווחי התנועה וכפי שאנחנו יודעים קיים חימום יותר ספציפי שעוזר בשיפור טווחי תנועה כמו חימום דינאמי / סטטי, לכן שימוש בגליל העיסוי אינו צריך להיות העיקר.

לסיכום, גליל העיסוי עשוי להיות נחמד במידה ואנחנו אוהבים את העבודה איתו והיא מרגישה לנו טובה ונכונה, אך אין להסתמך עליו ככלי שיעזור לנו בכל המקרים שנאמרו כאן. מבחינת שיפור בטווחי התנועה כן אפשר להיעזר בו אבל ככל הנראה סוגי החימום האחרים שאנו מכירים יעזרו לנו יותר.

לכל שאלה או התייעצות בנוגע לתחרויות בפיתוח גוף,

זמין עבורכם\ן תמיד- יקיר נס, מר ישראל בפיתוח גוף 4 פעמים.

חייגו: 050-669-3588

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים!

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
עגלת קניות